Ліплення дітьми грибків з пластиліну - реферат українською
СЕРЕД УРОЧИЩА ГРИБНОГО
Мета. Навчити дітей розкочувати пластилін коловими рухами, вдавлювати його пальцями і утворювати грибки різних форм.
Розвивати уяву і фантазію дітей. Виховувати любов та бережливе ставлення до природи.
Обладнання. Пластилін, підкладні дощечки, стеки, волога гумка, малюнки, таблиці.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
II. Мотивація художньо-трудової діяльності.
1. Вчитель. Любі діти! Сьогодні на наш урок завітав Лісовичок. Він запрошує нас відвідати лісову галявину. Але спочатку, щоб вирушити, нам необхідно відгадати загадку, яку пропонує Лісовичок, щоб довідатись, про що піде розмова на нашому уроці.
В теплий дощик народився,
Парасолькою накрився.
Може б, з лісу пострибав,
Якби другу ногу мав.
— Коли ідуть теплі дощі?
— Що народжується в теплий дощик?
— Так, дітки, саме в травні місяці, після теплих дощів з'являються в садах, на лісових галявинах перші гриби, ще їх називають майські гриби.
Ви гарно справились з завданням і Лісовичок веде нас на чарівну галявину, але що це таке?
2. Інсценізація О.Підсухи «Сперечалися гриби». (Діти в масках грибів розігрують сценку).
Я — гриб боровик,
Маскуватись звик.
Мусиш ліс обійти,
Щоб мене знайти.
А кому знайти удасться,
Знай, тому всміхнулось щастя.
Бо смачнішого нема
Між грибами усіма.
Хто не вміє нас шукати,
Тим адресу можу дати.
Ми і в лісі, й на галяві,
Корінь білий, верх смаглявий.
* * *
По-нашому я печериця,
А по-французьки — шампіньйон.
Хоч куцохвоста, блідолиця,
Але витримую фасон.
Засмажте мене в сметані,
Й куди тому боровику.
Мене шукайте на світанні
У лісі, в полі, у садку.
* * *
Я — сироїжка, біла ніжка.
У різний колір чепурюсь.
Така тендітна, така я ніжна.
Хоча кришусь, хоча тендітна.
А кажуть дуже апетитна.
Хто куштував хоч раз мене,
Забачить в лісі й не мине.
* * *
Ми лисички, жовті личка,
Ростом зовсім невеличкі.
Не червиві, дуже чисті.
Не ховаємося в листі.
Хто на слід наш натрапляє,
Повен кошик назбирає.
Ростемо ж не поодинці,
Нас шукайте у низинці.
* * *
Я — рижик, сурмлю в ріжок,
Корінець дірчастий.
На мені капелюшок
Червоно-смугастий.
Не боюся я дощу,
Кожну крапелиночку
Через себе пропущу,
Ніби через лієчку.
Обійдіть все царство грибне,
Хто ще здатний на подібне?
* * *
Ми опеньки, ніжки тоненькі,
Шиї мов цівки, круглі голівки.
А як більші підростаєм,
Парасольки розкриваєм.
* * *
Я — мухомор, я людомор,
Червоний, наче помідор.
Кашкет цяцькований, розлогий,
А сам стрункий і довгоногий.
Серед урочища грибного
Не знайдеш красеня такого.
Та я отруйний, пам'ятай,
Мене побачиш — обминай!
Отже, діти, Лісовичок нас завів в грибне царство.
— Хто з вас уже збирав гриби в лісі?
— Може, ви скажете, які є гриби?
Як ви знаєте, гриби є їстівні й отруйні. Але слід пам'ятати, що коли ми в лісі зустрічаємо отруйного гриба, то не слід його зривати чи збивати ногою, тому що для людей він отруйний, а для лісових звірів він, як ліки від хвороби.
III. Розвиток художньо-трудових дій.
1. Розгляд малюнків з різними видами грибів.
— З яких елементів складається гриб? (Шляпка і ніжка)
2. Пояснення вчителем виконання роботи.
Сьогодні на уроці ми з вами будемо виконувати композицію «Серед урочища грибного».
Певна річ, отруйні гриби ми їсти не будемо. Але малювати і ліпити гриби дуже цікаво. Спочатку будемо ліпити. Придивимось, як вони виглядають. Одні з них стрункі, мають досить тендітні ніжки та розлогі, наче парасольки чи тарілочки, капелюшки. У деяких — на ніжках наче оборочки. Інші — як, наприклад, білий гриб — виглядають міцними. Ніжки в них товсті, шапочки круті, схожі на половинку кулі. У третіх — капелюшки мають дещо хвилясті риси. І, певна річ, у всіх капелюшки різного кольору. Тому ліпитимемо з кольорового пластиліну.
Отже, почнемо. Для кожного гриба, який ви схочете зліпити, приготуйте два шматочки пластиліну певного кольору. Щоб відділити шматок пластиліну, користуємось стеком. Перед роботою завжди зігрівайте шматочок пластиліну у долонях та розминайте його. Тоді він буде дійсно м'який та податливий.
Ніжки скочуйте спочатку у вигляді стовпчиків (думайте, які вони можуть бути за товщиною). Далі працюйте пальцями, аби уточнити їхню форму: подивіться, де ніжка вужча, а де ширша; де вона має бути заокруглена. Для капелюха скатайте кулю (Якого розміру? Порівняйте із ніжкою). Тепер стеком відріжте частину кулі. Подумайте, яку частину треба відрізати для плоского капелюха, а яку — для такої крутої форми, яку має білий гриб. А тепер треба міцно з'єднати обидві частини гриба. Для цього знизу в капелюсі зробіть пальцем або стеком виїмку. Вставте туди ніжку і добре примажте обидві частини одну до одної.
Мета. Навчити дітей розкочувати пластилін коловими рухами, вдавлювати його пальцями і утворювати грибки різних форм.
Розвивати уяву і фантазію дітей. Виховувати любов та бережливе ставлення до природи.
Обладнання. Пластилін, підкладні дощечки, стеки, волога гумка, малюнки, таблиці.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
II. Мотивація художньо-трудової діяльності.
1. Вчитель. Любі діти! Сьогодні на наш урок завітав Лісовичок. Він запрошує нас відвідати лісову галявину. Але спочатку, щоб вирушити, нам необхідно відгадати загадку, яку пропонує Лісовичок, щоб довідатись, про що піде розмова на нашому уроці.
В теплий дощик народився,
Парасолькою накрився.
Може б, з лісу пострибав,
Якби другу ногу мав.
— Коли ідуть теплі дощі?
— Що народжується в теплий дощик?
— Так, дітки, саме в травні місяці, після теплих дощів з'являються в садах, на лісових галявинах перші гриби, ще їх називають майські гриби.
Ви гарно справились з завданням і Лісовичок веде нас на чарівну галявину, але що це таке?
2. Інсценізація О.Підсухи «Сперечалися гриби». (Діти в масках грибів розігрують сценку).
Я — гриб боровик,
Маскуватись звик.
Мусиш ліс обійти,
Щоб мене знайти.
А кому знайти удасться,
Знай, тому всміхнулось щастя.
Бо смачнішого нема
Між грибами усіма.
Хто не вміє нас шукати,
Тим адресу можу дати.
Ми і в лісі, й на галяві,
Корінь білий, верх смаглявий.
* * *
По-нашому я печериця,
А по-французьки — шампіньйон.
Хоч куцохвоста, блідолиця,
Але витримую фасон.
Засмажте мене в сметані,
Й куди тому боровику.
Мене шукайте на світанні
У лісі, в полі, у садку.
* * *
Я — сироїжка, біла ніжка.
У різний колір чепурюсь.
Така тендітна, така я ніжна.
Хоча кришусь, хоча тендітна.
А кажуть дуже апетитна.
Хто куштував хоч раз мене,
Забачить в лісі й не мине.
* * *
Ми лисички, жовті личка,
Ростом зовсім невеличкі.
Не червиві, дуже чисті.
Не ховаємося в листі.
Хто на слід наш натрапляє,
Повен кошик назбирає.
Ростемо ж не поодинці,
Нас шукайте у низинці.
* * *
Я — рижик, сурмлю в ріжок,
Корінець дірчастий.
На мені капелюшок
Червоно-смугастий.
Не боюся я дощу,
Кожну крапелиночку
Через себе пропущу,
Ніби через лієчку.
Обійдіть все царство грибне,
Хто ще здатний на подібне?
* * *
Ми опеньки, ніжки тоненькі,
Шиї мов цівки, круглі голівки.
А як більші підростаєм,
Парасольки розкриваєм.
* * *
Я — мухомор, я людомор,
Червоний, наче помідор.
Кашкет цяцькований, розлогий,
А сам стрункий і довгоногий.
Серед урочища грибного
Не знайдеш красеня такого.
Та я отруйний, пам'ятай,
Мене побачиш — обминай!
Отже, діти, Лісовичок нас завів в грибне царство.
— Хто з вас уже збирав гриби в лісі?
— Може, ви скажете, які є гриби?
Як ви знаєте, гриби є їстівні й отруйні. Але слід пам'ятати, що коли ми в лісі зустрічаємо отруйного гриба, то не слід його зривати чи збивати ногою, тому що для людей він отруйний, а для лісових звірів він, як ліки від хвороби.
III. Розвиток художньо-трудових дій.
1. Розгляд малюнків з різними видами грибів.
— З яких елементів складається гриб? (Шляпка і ніжка)
2. Пояснення вчителем виконання роботи.
Сьогодні на уроці ми з вами будемо виконувати композицію «Серед урочища грибного».
Певна річ, отруйні гриби ми їсти не будемо. Але малювати і ліпити гриби дуже цікаво. Спочатку будемо ліпити. Придивимось, як вони виглядають. Одні з них стрункі, мають досить тендітні ніжки та розлогі, наче парасольки чи тарілочки, капелюшки. У деяких — на ніжках наче оборочки. Інші — як, наприклад, білий гриб — виглядають міцними. Ніжки в них товсті, шапочки круті, схожі на половинку кулі. У третіх — капелюшки мають дещо хвилясті риси. І, певна річ, у всіх капелюшки різного кольору. Тому ліпитимемо з кольорового пластиліну.
Отже, почнемо. Для кожного гриба, який ви схочете зліпити, приготуйте два шматочки пластиліну певного кольору. Щоб відділити шматок пластиліну, користуємось стеком. Перед роботою завжди зігрівайте шматочок пластиліну у долонях та розминайте його. Тоді він буде дійсно м'який та податливий.
Ніжки скочуйте спочатку у вигляді стовпчиків (думайте, які вони можуть бути за товщиною). Далі працюйте пальцями, аби уточнити їхню форму: подивіться, де ніжка вужча, а де ширша; де вона має бути заокруглена. Для капелюха скатайте кулю (Якого розміру? Порівняйте із ніжкою). Тепер стеком відріжте частину кулі. Подумайте, яку частину треба відрізати для плоского капелюха, а яку — для такої крутої форми, яку має білий гриб. А тепер треба міцно з'єднати обидві частини гриба. Для цього знизу в капелюсі зробіть пальцем або стеком виїмку. Вставте туди ніжку і добре примажте обидві частини одну до одної.
Скачати реферат Ліплення дітьми грибків з пластиліну
Схожі українські реферати
|
1. Реферат: Лінійний векторний простір Векторний простір (лінійний простір) - безліч елементів, які називаються векторами, для яких визначені операції додавання і множення на число. Найпростіший, але важливий приклад - сукупність векторів a, b, c, ... звичайного 3-мірного простору. Кожен... 2. Реферат: Лінійний детектор, змішувач ; . Якщо розписати квадратний член, то одержимо: - постійний струм, тобто . Принципова схема супергетеродинного приймача НВЧ – діапазону. Відгук пропорційний квадрату сигналу. Розглянемо характеристики приймача: 1. Втрати перетворення: ... 3. Реферат: Лінійні вектори 1.Нехай V – не порожня підмножина векторів із Rm, коли з умов А є V, В є V випливає, що при L є R, B є R вектор La+ Bb є V. Візьмемо систему векторів а1, а2..., аn, що належать Rm. Множина всіх лінійних комбінацій цих векторів. а=Х1а1+Х2а2+...... 4. Реферат: Лінійні диференціальні рівняння Означення. ДР виду то ДР називається неоднорідним. і т.д. D називається оператором диференціювання, або диференціювальним оператором. ДР можна подати у вигляді Введемо диференціювальний оператор Тоді ДР можна записати у вигляді ... 5. Реферат: Лінійні диференціальні рівняння другого порядку з постійними коефіцієнтами План • Лінійні неоднорідні диференціальні рівняння з постійними коефіцієнтами та правою частиною спеціального вигляду • Права частина виду • Права частина виду 1. Лінійні неоднорідні рівняння другого порядку з постійними коефіцієнтами ... 6. Реферат: Лінійні неоднорідні диференціальні рівняння з постійними коефіцієнтами та правою частиною спеціального вигляду План • Лінійні однорідні диференціальні рівняння другого порядку з постійними коефіцієнтами • Характеристичне рівняння • Загальний розв’язок лінійного однорідного диференціального рівняння з постійними коефіцієнтами 1. Лінійні диференціальні р... 7. Реферат: Лінійні однорідні рівняння План • Лінійні однорідні диференціальні рівняння другого порядку з постійними коефіцієнтами • Характеристичне рівняння • Загальний розв’язок лінійного однорідного диференціального рівняння з постійними коефіцієнтами 1. Лінійні диференціал... 8. Реферат: Лінійні однорідні рівняння другого порядку із сталими коефіцієнтами Згідно з теоремою п. 3.3, загальний розв'язок такого рівняння являє собою суму частинного розв'язку рівняння (91) і загального розв'язку відповідного однорідного рівняння. Загальний розв'язок однорідного рівняння ми вже знаходити вміємо, тому розглян... 9. Реферат: Лінійні різницеві рівняння зі сталими коефіцієнтами. Задача Коші План 1. Лінійні однорідні диференціальні рівняння зі сталими коефіцієнтами 1.1. Розв’язування систем однорідних рівнянь з сталими коефіцієнтами методом Ейлера. 1.2. Розв’язок систем однорідних рівнянь зі сталими коефіцієнтами матричним мет... 10. Реферат: Лінійні, однорідні та неоднорідні різницеві рівняння Лінійні, однорідні та неоднорідні різницеві рівняння Лінійні різницеві рівняння зі сталими коефіцієнтами Означення. Лінійним різницевим рівнянням n-го порядку називається рівняння (1) де - сталі коефіцієнти. Якщо виразимо оператори різниц...
11. Реферат: Ліплення дітьми грибків з пластиліну
СЕРЕД УРОЧИЩА ГРИБНОГО Мета. Навчити дітей розкочувати пластилін коловими рухами, вдавлювати його пальцями і утворювати грибки різних форм. Розвивати уяву і фантазію дітей. Виховувати любов та бережливе ставлення до природи. Обладнання. Плас... 12. Реферат: Ліризм, гумор і сатира у творах Остапа Вишні Творчість Остапа Вишні (1889–1956) надихалась і окрилювалась великим поняттям Народ, про що він полишив щирі свідчення у своїх щоденникових записах. “Який би я був щаслніїий – занотував гуморист, – якби своїми творами зміг викликати усмішку, хорошу, ... 13. Реферат: Лірика М. Рильського раннього періоду В історії кожного народу є видатні особистості, які не тільки підносяться до вершин духовного життя, а й самі визначають ці вершини. Таким був Максим Тадейович Рильський — великий український поет, перекладач, учений-літературознавець, фольклорист, л... 14. Реферат: Лірична творчість ЛесіУкраїнки П л а н Загальна характеристика ліричної творчості Лесі Українки. Перша збірка «На крилах пісень»: а) поезія «Досвітні огні»; б) пейзажна та інтимна лірика. Друга збірка «Думи і мрії»: а) поеми «Давня казка» та «Роберт Бюрс, король ... 15. Реферат: Ліричний герой збірки Миколи Вінграновського “Цю жінку я люблю…” Ліричний герой збірки Миколи Вінграновського “Цю жінку я люблю…” Микола Вінграновський – перший з-поміж рівних у плеяді шістдесятників. Творчість його – багатогранна та багатоаспектна. У своїй роботі ми досліджували риси модерніського стилю поета,... 16. Реферат: Ліричні героїні Ліни Костенко I. Світ жіночої поезії Ліни Костенко. (Поезія Ліни Костенко часто дуже сувора й мужня, часто категорична й безкомпромісна. І все ж таки, за визначенням Євгена Гуцала, поезія Ліни Костенко — це жіноча поезія. Її світ дуже різноманітний. Тут1 є і любов... 17. Реферат: Ліс Ліс — це сукупність землі, рослинності, в якій домінують дерева та чагарники, тварин, мікроорганізмів та інших природних компонентів, що в своєму розвитку біологічно взаємопов'язані, впливають один на одного і на навколишнє середовище.[1] Усі ліси ... 18. Реферат: Ліс - наше багатство Ліс - наше багатство Одним із найкращих багатств, якими наділена наша держава являється ліс. Відомий письменник М. Пришвін писав „У лісі я знайшов для себе джерело безкінечних відкриттів...” Справді, в лісі ми зустрічаємося із своєрідною сукупн... 19. Реферат: Ліс і його екологія Ліс і його екологія Ліс - це не просто велика кількість дерев, а така сукупність лісових рослин, в якій відбувається тісний вплив їх одне на одного, на зайнятий ними ґрунт і на атмосферу. Порівняємо два дерева, з яких одне виросло на просторі, ... 20. Реферат: Лісова пісня Лесі Українки - прекрасна казка про любов і зраду Леся Українка майстерно володіла і віршованою, і прозовою мовою. Геніальній поетесі скорялися всі три роди літератури: лірика, епос, драма. Та все ж таки драма посідала у її творчості провідне місце. Сюжети її драматичних творів охоплюють історію всь... 21. Реферат: Лісове господарство України Як показав час, побудова правової держави – справа нелегка і довготривала, Нажаль, нерідко доводиться спостерігати, як високі урядовці при призначенні на посаду обіцяють не займатися н властивими на Кабінету Міністрів функціями, а з часом вимушені... |
|
